Európska elita aerobiku odovzdala svoje skúsenosti

Foto: Organizátori v akcii, vľavo Lenka Velínská, vpravo Roman Ondrášek, počas lekcie tanečného aerobiku. Foto: Davide Capucci


V sobotu 14. októbra toho roku sa už po sedemnásty krát v Brne stretla elita zo sveta aerobiku a ďalších skupinových cvičení. Tento medzinárodný športový kongres s názvom Aerobic mania pod odbornou taktovkou dlhoročných organizátorov Romana Ondrášeka, Lenky Velínsej a ich štúdia My Fit, sa teší už roky záujmu odbornej športovej verejnosti, ale aj priaznivcov a nadšencov skupinového cvičenia. Podľa organizátorov, už niekoľko rokov majú stabilný počet aktívnych cvičiacich účastníkov, ten tohtoročný s účasťou viac ako 450 domácich a zahraničných hostí. Zaregistrovali sme množstvo domácich, taktiež Slovákov, Maďarov, Poliakov, či Nemcov a ďalších labužníkov tohto druhu cvičenia z ďalších európskych krajín. Krásny dôkaz toho, ako šport spája! Musíme zvýrazniť, že všetci zúčastnení aktívne cvičili počas celého dňa.

Kongres je jedinečnou možnosťou pre trénerov, inštruktorov a širokú verejnosť vyskúšať si na jednom mieste, pod jednou strechou množstvo rôznych lekcií a prezentérov. V prípade tohto ročníka sa počas 28 lekcií odprezentovalo 14 lektorov. Počas šiestich hodín sa v štyroch špičkových športových sálach kampusu Masarykovej univerzity v Brne, vystriedali na pódiu známe hviezdy zo sveta fitness, aerobiku a body&mind. Súčasťou programu boli aj 4 odborné prednášky a bohatý sprievodný program, ktorý bol zameraný hlavne na zdravý životný štýl v spojení so športom.

„Snažíme sa o pestrosť lekcií a inštruktorov. Každá škola je iná, či v tanečných lekciách alebo v posilňovacích. Úplne inak sa učí step, či dance v Grécku, Rusku, či Španielsku. Tým pádom každý z lektorov má svoj vlastný rukopis a zážitok z cvičenia je vždy iný,“ doplnil hlavný organizátor Roman Ondrášek. My doplníme, známe zvučné mená, ktoré sa spolu na tejto vydarenej akcii stretli: David Stauffer (USA), Carlos Ramirez (SPA), Katia Vasilenko(RUS), Kamil Zasada (POL), Iva Mojžíšková (CZE), Edit Adamczek(POL) a ďalší.

„Vidím obrovskú výhodu v tom, že máme jedinečnú šancu prehĺbiť si svoje vzdelanie tak intenzívnym a hlavne praktickým spôsobom. Za zlomok ceny, ktorú by som inak dala za rôzne iné školenia, tu získavam nové skúsenosti, učím sa inovatívnym postupom a zároveň si rozširujem svoju zásobu cvikov,“ zdôverila sa jedna z účastníčok kongresu, inštruktorka Lenka Gallov zo vzdialenej Gelnice.

Nám neostáva iné, len skonštatovať, že tohtoročná Aerobic mania zbehla rýchlo a napriek tomu, že si mnohí účastníci siahli až na dno svojich fyzických síl, odchádzali s úsmevom na tvári. Spotení, fyzicky zničení, no šťastní a odhodlaní pokračovať aj naďalej vo svojej vášni, vzdelávať sa a neustále zlepšovať. Celková atmosféra a energia podujatia asi najlepšie demonštrovala obdivuhodný prínos organizátorov, ktorí toto podujatie už roky organizujú vo vlastnej réži s pomocou svojich sponzorov. Už teraz sa tešíme na ďalší kongres, ktorý organizujú 17. februára 2018 s hviezdami S. Piatek, P. Oracz, A. Muo a ďalšími.

Na záver dovoľte malý postreh. Počas celého podujatia sme sa stretávali so zdvorilosťou: každý každému sa pozdravil, podržal dvere, či priniesol cvičebnú podložku... A tak by to malo byť, veď všetkých nás spája rovnaká vec a tou je láska k športu a zdravému životnému štýlu. Nezáleží na tom, či máme radi pilates, alebo boot camp. Dôležitý je rešpekt a úcta, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou športu.

Katie De Chimp
foto: Davide Capucci, Katie De Chimp

Sport: 

0 Komentáre