Viete, ako to v súčasnosti vyzerá v slovenskom ženskom futbale?

Aj keď je ten náš slovenský ženský futbal na prízemí európskeho futbalového domu, predsa len sa pomaly, ale isto prebíja do vyšších pochodí a nachádza si miesto aj v Európe. Nie náhodou bude práve Slovenská republika toho roku organizátorom ME  kategórii U19. Ešte donedávna existovala len ženská seniorská reprezentácia Slovenska, dnes už máme slovenskú devätnástku, sedemnástku a existuje už aj pätnástka. Takže futbal v podaní nežného pohlavia začína mať konečne zelenú.Futbalistky Žiliny patria medzi tie, ktoré v I. lige pôsobia už 23 sezón. Klub ženského futbalu v Žiline je tým, ktorý v sezóne 1999/ 2000 získal titul majstra Slovenska a ako prvý v histórii reprezentoval Slovensko v Európskej lige majstrov. 

Nový ročník prvej ligy sa bude hrať dosť zmeneným spôsobom, keďže je v nej osem družstiev. Zápasy sa budú hrávať vždy v sobotu v dvojičke s družstvom junioriek (nová kategória 14 až 19 ročných) a žiačky budú hrávať osobitne v jednej z piatich regionálnych skupín I. ligy žiačok.

Vyžrebované čísla I. ligy žien a junioriek
1.Žilina, 2. Šaľa, 3. Humenné, 4. Lady Team Bratislava, 5. Slovan Bratislava, 6. Nové Zámky, 7. Trenčianske Teplice, 8. Selce.

Začiatok I. ligy je plánovaný na 24. augusta a týždeň predtým by sa mal hrať Slovenský pohár.

Nuž a prológom všetkého bolo vyhlásenie najlepšej futbalistky roka 2015. Stala sa ňou slovenská reprezentantka Dominika Škorvánková, ktorá v  tejto súťaži zvíťazila už po piaty raz. Keďže cenu najlepšej futbalistky si prevziať na slávnostnom vyhlásení nemohla dnes – 27. marca 2015 osobne, prinášame jej slávnostnú chvíľu spred roka prostredníctvom záberu TASR.

Sport: 

0 Komentáre