Šampionát, ktorý prebral hokejový národ

Šampionát, ktorý prebral hokejový národ. Aj tak by sa v skratke dali nazvať 2017 IIHF majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji hráčov do 18 rokov. Poprad a Spišská Nová Ves hostili svetovú špičku tejto vekovej kategórie od 13. do 23. apríla. 
Šampionát pod Tatrami sa zapíše do slovenskej hokejovej histórie vo viacerých smeroch. Prvým je divácky záujem a „hokejová horúčka“, ktorú svojimi výkonmi spustili mladí reprezentanti. Za zmienku stojí návštevnosť priamo na štadiónoch, pretože až štyri zápasy slovenského tímu do 18 rokov boli vypredané, konkrétne proti Kanade, Lotyšsku, Švajčiarsku a Rusku. „Nie každému hráčovi sa počas kariéry podarí hrať na domácich majstrovstvách. Fanúšikovia boli jedným slovom úžasní, je neuveriteľné, čo predvádzali a ako nás poháňali dopredu,“ povedal po jednom zo zápasov kapitán slovenského tímu Martin Fehérváry.

Počas desiatich hracích dní prišlo na oba štadióny spolu až 73 690 tisíc divákov čo je v porovnaní s minuloročným šampionátom v Grand Forks o vyše 2100 divákov viac. „Musím povedať, že tento šampionát bol excelentný nielen po diváckej, ale aj organizačnej stránke. Videl som viacero majstrovstiev sveta, no tu každá jedna zložka fungovala na sto percent. Všetky tímy sú spokojné so starostlivosťou a celým priebehom šampionátu, zo Slovenska si odnášajú naozaj pekné spomienky. Bude veľmi ťažké prekonať latku, ktorú nastavili organizátori,“ povedal člen Medzinárodnej hokejovej federácie Frank Gonzalez, ktorý bol pod Tatrami delegátom IIHF. “Organizácia majstrovstiev sveta dopadla z nášho pohľadu na jednotku. Chcel by som sa veľmi poďakovať divákom, ktorí ukázali celému svetu, že Slovensko je hokejová krajina. Jediný problém nám pri presunoch počas štvrťfinálového dňa narobilo počasie, ale aj túto prekážku sme vďaka policajným zložkám, ktoré nám pomohli s presunom tímov, zvládli,” povedal riaditeľ turnaja Roman Štamberský.
Vysoká sledovanosť priamych prenosov Zápasy svetového šampionátu mohli sledovať fanúšikovia aj na obrazovkách RTVS. Kvôli slovenským hokejistom televízia dokonca upravila pôvodný vysielací plán a štvrťfinálový zápas s Ruskom dostal prednosť pred finálovou sériou Tipsport ligy. „RTVS mimoriadne teší divácky úspech všetkých zápasov slovenského tímu do 18 rokov na domácich majstrovstvách sveta a gratuluje všetkým hráčom i členom realizačného tímu k tomu, že z hokeja spravili opäť celospoločenský fenomén,“ hovorí komentátor Pavol Gašpar. Podľa informácií, ktoré zverejnila RTVS, posledný zápas mladých slovenských reprezentantov videlo 350 000 divákov, duel dosiahol trhový podiel 19,2 % v cieľovej skupine divákov starších ako 12 rokov. Dramatický záver zápasu, vrátane tretej tretiny, videlo až 424 000 divákov (podiel na trhu 20,3%).

Foto: jäzva-hokej.sk, iihf.com

Sport: 

0 Komentáre