Marek Sapara skončil s futbalom?

Vedenie slovenského futbalového fortunaligistu MFK Ružomberok sa dohodlo na dvojročnej zmluve s kreatívnym stredopoliarom Marekom Saparom. Informovala o tom oficiálna webstránka dolnoliptovského klubu.

Tridsaťtriročný Marek Sapara prvýkrát obliekol dres Ružomberka v roku 2004, keď pod Čebrať prestúpil z 1. FC Košice. V sezóne 2005/2006 ako kapitán s vyhral s MFK domácu ligu aj pohár. Po úspešnej sezóne nasledoval prestup do Rosenborgu Trondheim, kde si zopakoval majstrovské oslavy a zahral si aj skupinovú fázu Ligy majstrov. 

Potom si účastník MS 2010 vyskúšal pôsobenie v tureckých kluboch. Cesty Saparu a MFK sa opäť spojili v jarnej časti minulej sezóny, keď ako hráč Osmanlisporu prišiel do Ružomberka na hosťovanie. V zápase v Zlatých Moravciach, kde vypracoval dva góly, sa však viacnásobnému slovenskému reprezentantovi obnovilo zranenie, po ktorom nasledovala ďalšia operácia a dlhý čas bez futbalu. 

Po sezóne sa navyše musel vrátiť do Osmanlisporu. Po ukončení spolupráce s tureckým klubom a začal  trénovať s ružomberským A-mužstvom. Opätovné pôsobenie v centre Dolného Liptova spečatil podpisom zmluvy na dva roky. Táto snímka nášho spolupracovníka Jána Miškoviča neveští nič dobrého. Čo sa za ňou skrýva? Ukončenie futbalovej kariéry tohto sympatického futbalistu, ktorý hral ešte nedávno v príprave na  jarnú odvetu Corgoň ligy? Asi áno. Kruhy blízke ružomberskému futbalu hovoria, že vážne zranená lopatka spojená s problémami s kľúčnou kosťou už nedovolia hrať Marekovi naplno. Neželáme mu to. Vynasnažíme sa s ním na túto tému pre časopis Svet športu a náš webový portál porozprávať.

Lev Starew 

Sport: 

0 Komentáre