Marcel Ozimák: Čím viac nás bude, tým skôr sa priblížime k tomu, v čo veríme!

„Náročné, ale čím viac nás bude, tým skôr sa priblížime k tomu, v čo veríme,“ citát Marcela Ozimáka, v súčasnosti kormidelníka hokejového života v HK Levice, odborníka, ktorého odbornosť, nadhľad, ochotu dávať druhému múdrosť úspešného žitia, dovoľovali v ruských hokejových podmienkach tamojšej KHL i iných súťaží odovzdávať na pozíciách trénera, asistenta či konzultanta plných šesť rokov. Prekvapili nás pochvalné slová na jeho odborné formovanie i výsledky v presadzovaní zámerov aj od odbornej verejnosti z hokejového Fínska či ďalších krajín hokejového sveta. Okrem toho sa dal v súčasnosti na náročnú cestu. Prijal funkciu metodika Slovenského zväzu ľadového hokeja pre prešovský región. Keď sme sa ho detailnejšie opýtali, čo ho k tomu priviedlo, stručne povedal: „Zmysluplná práca s odborníkom, ktorého v hokeji uznáva celý hokejový svet. Za posledné obdobie spolupráce s Fínom Jukki Tikkajom síce u nás človek naráža na mnohé úskalia napríklad v mládežníckom hokeji, ale zmysluplný podtón spolupráce je pre mňa veľkou motiváciou podieľať sa na pozitívnych zmenách.“ Dosť dôvodov, aby čitateľ pochopil prečo na úvod našich dialógov o slovenskom hokeji pre portály www.sportlandia.sk www.svetsportu.sk dostal práve Marcel Ozimák.

Čítať viac…

Levice deklasovali Senicu a vedú hokejový peletón II.ligy – západ

Mnohí, ktorí sledujú II. hokejovú ligu seniorov vedia, že Púchov a Levice bojujú o konečné víťazstvo v základnej skupine už dlhšie plece pri pleci. Púchovský hokejový priaznivec zbytočne očakával, že Senica prekazí po včerajšku Leviciam chúťky na vedúcu pozíciu, lebo domáci nenechali v tomto zápase nič na náhodu. Senici nasúkali 10 gólov, svojou hrou zabávali publikum a ak by sme chceli z celku hostí niečo vyzdvihnúť tak predovšetkým to, že sa im podarilo uchrániť „iba“ desaťgólový prídel.

Čítať viac…

Študent, hokejista, analytik

Hokejovú budúcnosť má pred sebou. Hokejovo vyrastal v Nitre, okúsil juniorský prvoligový hokej, poškuľuje po hokejových métach vyšších a včera upútal svojim výkonom v stretnutí seniorov Brezna v drese HK Levice. Erik Šramaty, ktorý sa narodil 12. júla 1997 sa stal tesne po skončení včerajšieho majstrovského stretnutia prvým druholigovým hokejistom – analytikom.Vďaka rozhovoru, ktorý sme sa vám rozhodli priblížiť v plnom znení. 

Čítať viac…

Slovenský futbal mal a má svetových velikánov

Najskôr som si prečítal článok, ktorý adresoval aj internetovým novinám Slovenský rozhľad. Ten som pred tlačovou besedou Jána Kozáka okamžite uverejnil. Keď som si nechal uležať čo na tlačovej besede odznelo, požiadal som ho o rozhovor.PhDr. Jozefa Mazára, ktorého poznám dobých 5 desaťročí. Ako športovca, potom študenta, neskôr redakčného eléva, ale aj ako autora mnohých závažných publicistických článkov či zaujímavých kníh hlavne zo športu, ale vždy sa dotýkajúcich aj súvislostí života.

Čítať viac…

Od mládeže na trénerskú lavičku mužov

Rodeného Ilavčana zavial na východ Slovenska volejbal. Svoje pôsobisko našiel vďaka štúdiu v Prešove. Profesionálne smečiarske povinnosti nikdy nepostavil pred vzdelanie a teraz neľutuje. Hráčsku kariéru ukončil kvôli zraneniu a o to viac sa začal realizovať v oblasti výchovy mladých volejbalistov. Vo svojich 28-rokoch bude debutovať ako kouč mužov VK MIRAD PU Prešov medzi kolegami, s ktorými ešte nedávno „dral“ hráčsku lavičku. V čase prípravy na extraligu porozprával o zaujímavostiach z minulosti i súčasnosti nový tréner prešovských volejbalistov, Erik Digaňa.

Čítať viac…

Dukla ma núti rozmýšľať o zmysle bytia

Tento titulok ponúkol pre dnešný rozhovor čestný šéfredaktor časopisu Svet ŠPORTU, ale aj autor viacerých knižných publikácií, scenárista a režisér bezmála dvadsiatky filmových dokumentov o významných športovcoch Slovenskej republiky, ktoré odvysielala STV a podaktoré regionálne televízie - PhDr. Jozef Mazár. Mnohí uvádzajú jeho meno medzi športovými publicistami, iní, ktorí lepšie a hlbšie poznajú jeho žurnalistickú tvorbu, mu prisudzujú zaujímavé miesto v publicistike o slovenskej vede hlavne z oblasti celulózovo-papierenského priemyslu. On sám tvrdí, že ho život donútil zaoberať sa vplyvom športovej vedy na myslenie ľudí v rozličných oblastiach.

Čítať viac…

Afrika od severu na juh očami cestovateľa a dobrodruha Mareka Slobodníka

Mareka Slobodníka, cestovateľa a dobrodruha dnes už dobre poznajú mnohí, nielen naši čitatelia. Vďaka jeho adrenalínovým cestám na starých motorkách, či trabantoch a vďaka jeho nadšeniu podeliť sa o zážitky z týchto ciest je známy v celej Slovenskej republike. Tak ako pred približne dvoma rokmi po jeho expedícii v Austrálii a južnej Ázii, tak aj dnes chce svojim čitateľom časopisu Svet športu sprostredkovať športový zážitok, ktorý dosiahol  spolu so svojim 4-členným cestovateľským tímom.

Čítať viac…

Medzinárodný deň detí v znamení konferencie Dieťa, rodič, šport

Vzrastajúca športová a pohybová negramotnosť detí vyvoláva obavy o budúcnosť a zdatnosť našich nasledujúcich pokolení. Môže mať ďalekosiahle dôsledky pre nasledujúce generácie. Namiesto konštatovania stavu sa počas dvoch dní na začiatku júna budú odborníci zaoberať v Banskej Bystrici tým, čo treba robiť, aby sa to postupne zmenilo. Hovorili sme o tom s riaditeľom konferencie, Marekom Čechom.

Čítať viac…

Pohľad na doping je veľmi subjektívna záležitosť

Začnem trocha netradične. Po napísaní zamyslenia na tému doping v časopise Svet ŠPORTU sa mi nedalo nezamyslieť sa nad tým, či nevyužijem blízku známosť, teda môjho dobrého priateľa, ktorý bol kedysi reprezentantom a súťažil v dvoch svetových kulturistických federáciách, ktoré nebudem menovať. Tak dodržím anonymitu bývalého amatérskeho kulturistu, ktorý sa rozhodol vstúpiť do mojej spovednice. Za zmienku však stojí, že má za sebou viacero úspechov, napr. medailové umiestnenie na domácich aj zahraničných súťažiach.

Čítať viac…

Tri góly v prvých dvoch zápasoch. 18-ročný Bjalončík je prísľub hokejovej budúcnosti

Na taký debut si najvyššia slovenská hokejová súťaž nepamätá. Vekom stále ešte junior Peter Bjalončík skóroval hneď vo svojom prvom zápase a v tom druhom pridal ďalšie dva góly. Vo veku 18 rokov absolvoval štart medzi seniormi ako z ríše snov. Neskôr síce zo svojich gólových príspevkov poľavil, no nič to nemení na skutočnosti, že sa jeho meno určite oplatí zapamätať. V čase, keď má slovenský mládežnícky hokej veľkých talentov ako šafranu je Peter Bjalončík svetielkom hokejovej budúcnosti.

Čítať viac…