Reč pravdy o skutočnej pomoci športu detí je jednoduchá

Táto snímka dokumentuje že BCF Dukla Banská Bystria nevyvíja svoju činnosť len na papieri. Tak to vyzeralo na III. kole IX. ročníka žiackej chodeckej ligy.

Aj takto sa dá stručne charakterizovať založenie nového atletického klubu v meste pod Urpínom, ktoré súťaží o získanie hrdého titulu Banská Bystrica – európske mesto športu 2017. Klub nesie názov BCF Dukla Banská Bystrica a velia mu čuduj sa svete, nie muži, ale ženy. Prezidentkou tohto, na slovenské pomery nevšedného klubu je Erika Karová a športovou riaditeľkou absolventka psychológie športu v Kalifornii, Lucia Kršňáková
„Náš športový klub vznikol preto, aby sme v Banskej Bystrici zachovali tradíciu chodeckého športu na vysokej úrovni. Chceme vytvárať podmienky mladým adeptom, tak dievčatám ako aj chlapcom, ktorých motivuje športová chôdza, aby ju pod hrdou značkou BCF Dukla mohli rozvíjať tak po športovej stránke, ako aj spoločensko-vzdelávacej. Výchovno - vzdelávacie prvky sú pre deti, ktoré tvoria podstatnú časť našej členskej základne, rovnako dôležité ako samotná športová príprava. Preto sme na posty trénerov uvítali odborníkov naslovovzatých otca a syna Juraja a Romana Benčíkovcov. Verejnosti ani jedného predstavovať nemusíme nielen na našom krásnom Slovensku, ale ani v atletickom svete. Juraj je trénerom prvého atléta, ktorý získal na OH olympijskú medailu ( Jozef Pribilinec – pozn. autora článku)  a Roman je súčasným reprezentačným trénerom slovenských športových chodcov“ – povedala pre webový portál časopisu Svet športu Erika Karová. Keď prišla reč na organizovanie IV. kola žiackej chodeckej ligy na Slovensku športová riaditeľka Lucia Kršňáková nám potvrdila, že toto sa uskutoční 14. apríla toho roku a bude v športovej hale Športového gymnázia v Banskej Bystrici.

Text: Lev Starew,
foto: Marek Čecho  

Sport: 

0 Komentáre