Na MMM je pozvaný aj prezident IAAF.

Medzinárodný maratónu mieru, mesto Košice i celé atletické hnutie si v tomto roku pripomenú aj 20 rokov od konania IAAF majstrovstiev sveta v polmaratóne, ktoré sa v Košiciach uskutočnili 4. októbra 1997.

Doposiaľ jediný atletický svetový šampionát na území Slovenska zaznamenal veľký ohlas a potvrdil prestíž organizátorov MMM, ktorí spolu s tímami IAAF držali v rukách dirigentskú taktovku nad týmto výnimočným podujatím. Do Košíc vyslalo svoju bežeckú elitu 45 krajín a živé televízne vysielanie pokrylo doslova celú planétu. 

Medzi hosťami bol prítomný aj vtedajší šéf IAAF Primo Nebiolo a tak snáď nikoho neprekvapí, ak po 20 rokoch smeruje pozvánka na meno Sebastian Coe do rúk súčasného prezidenta IAAF. Tento dvojnásobný olympijsky víťaz, špecialista na 800 a 1500 metrov a držiteľ 11 svetových rekordov priviedol Londýn v roku 2012 k jednej z najúspešnejších olympiád v histórii a od roku 2015 stojí na čele IAAF.

Pozvanie adresované  z rúk prezidenta Slovenského atletického zväzu Petra Korčoka, primátora mesta Košice Richarda Rašiho, prezidenta Maratónskeho klubu Košice Jána Sudzinu a riaditeľa Medzinárodného maratónu mieru Branislava Koniara mieri do sídla IAAF v Monaku, aby podčiarklo nielen úspech šampionátu v roku 1997, ale tiež nezastupiteľnú rolu Medzinárodného maratónu mieru pri budovaní pilierov svetovej atletiky.

Sport: 

0 Komentáre