Na Dudinskej päťdesiatke svetový výkon roka

Jedna z najväčších športových udalostí roka v kúpeľnom meste Dudince napísala v marci už svoju 36. kapitolu. Chodecké preteky Dudinská päťdesiatka ponúkli kvalitné športové zápolenia, o čom svedčí až šesť výkonov pod hranicu 3:50 hod. Za pozornosť stojí najmä najlepší svetový čas roka (3:43:40), ktorý v osobnom rekorde dosiahol víťaz – Nór Havard Haukenes.

Obhajca prvenstva a trojnásobný víťaz Dudinskej päťdesiatky Poliak Rafal Augustyn obsadil s časom 3:44:42 druhé miesto.

Najlepší výkon spomedzi slovenských chodcov dosiahol 29-ročný Dušan Majdán, ktorý sa s časom 4:10:40 umiestnil na 16. mieste. Medzi 21. chodcami, ktorých kvalifikovali v cieli, bol zo Slovákov už len veterán Peter Tichý na 20. mieste (4:53:27)

Olympijský víťaz, majster sveta a slovenský Športovec roka 2016 Matej Tóth síce neštartoval, no predstavil sa v pozícii štartéra a svojou účasťou povzbudil súťažiacich.