Jedinečné! Fantastické! Veľkolepé! V júni svetová FIM Rally v Liptovskom Mikuláši!

Nášmu časopisu Svet ŠPORTU, ako prvému médiu v SR prišla radostná správa. Fantastická správa. Po vydarenej Šesťdňovej pridelila strešná Medzinárodná organizácia motocyklového športu (FIM) Slovenskej republike ďalšie veľkolepé svetové podujatie. Tentoraz sa uskutoční v dňoch 29. Júna – 1.júla 2016 v Liptovskom Mikuláši. Zatiaľ o podujatie prejavilo záujem do tisíc pretekárov zo všetkých končín sveta. Nie je to náhoda, lebo toto podujatie má svoju bohatú históriu. Jeho prvý ročník zorganizovali už v 1936 roku v Berlíne. FIM Rally je najdôležitejšie a najprestížnejšie stretnutie motocyklistov v kategórii cestovného ruchu zapísaní v kalendári FIM.

Ako nás informoval  prezident Slovenskej motocyklovej federácie (SMF) Peter Smižík, tohto podujatia sa zúčastňuje okolo 30 krajín z celého sveta a organizátorská krajina sa snaží odprezentovať svetu čo najviac a najpestrejšie najkrajšie kúty usporiadateľskej krajiny, jej históriu ako i súčasnosť. Vzhľadom na doteraz prihlásené krajiny (USA, Anglicko, Nemecko, Saudská Arábia, Rusko, ale aj ďalšie z Ameriky, Afriky, Ázie, Austrálie a iných končín sveta) sú veľkou výzvou nielen pre organizátorov, ale celú Slovenskú republiku. Časopisu Svet ŠPORTU sa už ozvalo aj občianske združenie Fandíme Slovensku, ktoré venuje tomuto podujatiu v rámci svojich aktivít zvýšenú pozornosť.

Na úvodnej fotografii: Štefan Svitko, slovenský motocyklový pretekár. Na Rally Dakar 2016 obsadil po jednom etapovom víťazstve a stabilných výkonoch konečné 2. miesto, čím sa po dvoch 5. miestach v roku 2012 a 2015 zaradil medzi dakarskú elitu. Nie je bez zaujímavosti, že tento pretekár, akoby symbolicky oslávil svoje 33. narodeniny – 26. júna, v predvečer otvorenia tohto veľkolepého motocyklového podujatia v rodnej vlasti – na Slovensku!

Jozef Mazár
foto: Marek Čecho/ Svet ŠPORTU

Sport: 

0 Komentáre