Libovu akadémiu treba, rozhodne, pochváliť!

Takto sa dali na sústredení zvečniť mladí hokejisti Liba academy na tréningovom sústredení v Námestove.

 

Čo znamenal Igor Liba v československom a svetovom hokeji vie aj priemerne informovaný športový fanúšik. V súvislosti s takými fenomenálnymi hokejistami sa vo svete stretávame málo, aby svoj celý život po skončení svojej aktívnej hokejovej kariéry venovali tým najmenším – deťom. Igor Liba ich má vo svojej Liba academy v súčasnosti 140 (stoštyridsať)! Od najmenších, ktorí chodia do materských škôl až po starších žiakov. Mnohí už Liba academy pre dovŕšenie vekovej hranice opustili a obliekajú dresy mládežníckych vekových kategórií v iných slovenských kluboch. 
Tí, ktorí sú v súčasnosti v Liba academy, začali svoju hokejovú sezónu 1.augusta na ľade sústredením v Námestove. Ak sme už pri termíne sezóna, máme na mysli obdobie august 2015 až koniec apríla 2016. Všetko dni strávené na ľadovej ploche. Podľa veku v predprípravkách a kategóriách HP 3, HP 4 , HP 5, mladší žiaci a starší žiaci. Asi 50 percent dochádza do hokejového domova do Čane z Košíc a ostatní sú z okolitých obcí. Na letné sústredenia prichádzajú k Libovcom aj deti zo zahraničia. 
Keď sme sa opýtali Igora Libu ako je spokojný s práve sa končiacou sezónou odpovedal: „ Z roka na rok silnieme skúsenosťami, komunikujeme s deťmi, rodičmi i sponzormi, v tom našom tréningovom i hernom súkolí má každá „súčiastka“ svoje opodstatnenie. Teraz 24. apríla pripravujeme zápas generácií. Deti nastúpia proti svojim rodičom i starým otcom. Hej, na ľade v Čani, kde sa o nás starajú príkladne zo stránky ľadovej plochy.  Tú nedeľu 24. apríla pripravujeme i burzu hokejovo opotrebovaných vecí. Presnejšie, tí čo z výstroja vyrástli ponúknu svoju veľkosť za lacnejšie ceny mladším. Aj taká je u nás obyčaj.“ 
Od trénera v tejto fáze žiadne skloňovanie NHL či KHL. Skromnosti je v Liba academy nadostač. Nie sú však skromní v kvalite tréningového procesu, o ktorý sa počas roka stará 10 kvalifikovaných trénerov a 3 krasokorčuliarky. Nechýbajú medzi nimi bývalí ligoví hokejisti, reprezentanti Igor Liba, Jaromír Dragan, Stanislav Ilaský, Martin Mižík i ďalší. A na predsezónnom sústredení už boli medzi chlapcami i také hokejové veličiny akými boli a stále sú Peter Bondra, Tomáš Jurčo a Tomáš Tatár. Nielen prišli, aby sa deťúrencom ukázali a urobili autogramiádu, ale odviedli spolu s Libovcami aj jednu celú tréningovú jednotku. Jednoducho, z Liba academy ide vďaka kvalitnej robote zainteresovaných do sveta dobrý chýr prostredníctvom kvalitných výsledkov.

Jozef Mazár
 Snímka: archív redakcie Svet športu

Sport: 

0 Komentáre