Študent, hokejista, analytik

Foto: Erik Šramaty si aj v Brezne rozšíril svoj strelecký účet. Jeden gól vsietil a na jeden prihral. Zatiaľ skóroval medzi seniormi v II. lige 10 krát. Okrem toho má na svojom konte aj 13 gólových asistencií. Dostatočné svedectvo o veľkom hokejovom talente z dresu HK Levice.

Hokejovú budúcnosť má pred sebou. Hokejovo vyrastal v Nitre, okúsil juniorský prvoligový hokej, poškuľuje po hokejových métach vyšších a včera upútal svojim výkonom v stretnutí seniorov Brezna v drese HK Levice. Erik Šramaty, ktorý sa narodil 12. júla 1997 sa stal tesne po skončení včerajšieho majstrovského stretnutia prvým druholigovým hokejistom – analytikom.Vďaka rozhovoru, ktorý sme sa vám rozhodli priblížiť v plnom znení. 

Blahoželáme k víťazstvu. Ako ste vnímali dnešný súboj na Horehroní?

Ako každý iný v tejto seniorskej súťaži. Do Brezna sme išli vyhrať, úlohu sme splnili a už sa tešíme na najbližšie stretnutie. Dnes sme sa pomalšie dostávali do tempa, spočiatku s nami súper stačil korčuľovať a vykrývať priestor pred svojim brankárom, ale od druhej tretiny sme sa presadili našim aktívnejším korčuľovaním, myslím si, aj viacerými peknými akciami za ktoré sa patrí poďakovať spoluhráčom. Na druhej strane, nie vždy všetko vyšlo aj v tomto zápase tak, ako by sme si to spolu s našimi hokejovými priaznivcami čo najviac priali. Vyhrali sme zaslúžene, boli sme lepším mužstvom i keď domácim snahu uhrať čo najprijateľnejší výsledok nemôžem.

Boli ste hneď v I. tretine 2 krát vylúčený. Nemrzí vás to?

Už je to za mnou. Bežné priestupky v zápase boja ak hráte s nasadením. Kolektív potvrdil, že obranné činnosti za kvalitnej hry brankára vie tiež plniť zodpovedne. Najmä oslabenie o dvoch hráčov sme, podľa mojej mienky, zahrali veľmi umne. Na druhej strane sme skórovali aj vtedy, keď sme hrali presilovky my. To je, myslím si, dobré vysvedčenie. Tentoraz to zďaleka nebol kvalitou taký súboj ako doma s Púchovom, ale hladké víťazstvo motivuje do ďalších bojov o prvenstvo s tými, ktorí sa o to tiež pokúšajú. Tých kvalitných súperov je viac, mne sa zdá, že po I. lige veľmi poškuľuje najmä Púchov. Potvrdil to svojim výkonom aj na ľade v Leviciach.

Za Levice nastúpil po Milovi ďalší majster Slovenskej republiky z dresu Nitry, Juraj Štefanka. Podľa nás jeho prítomnosť bolo na ľade cítiť, skúseností na poste centra má na rozdávanie. Koho by ste vy najviac v tomto stretnutí vyzdvihli z víťazného kolektívu, ktorý dal súperovi 6 gólov a 2 inkasoval?

Myslím si, že dobrá atmosféra z kabíny sa preniesla na výkony všetkých. Na hráčske hodnotenie sú iní, ja sa snažím starať o kvalitu svojej hry, o plnenie úloh na ľade, ktoré sú pre mňa určené trénerom. Ak sa mi podarí urobiť niečo navyše a poteší to aj diváka, samozrejme, že mám o to väčšiu radosť i zážitok z takej hry. Ale aj dnes sa mi hralo v Brezne dobre. Je to dané aj už spomenutou dobrou klímou v našom kolektíve.

Spomenuli ste diváka. Aký je ten v Leviciach?

Skvelý! Svojim povzbudzovaním nás burcuje k tomu, aby sme ho nesklamali. Neskrývame. Radi by sme mu ponúkli na vynovenom, útulnom štadióne Levíc súboje o body v I. lige seniorov. Ale aby sa tak stalo, ešte musíme odohrať veľa víťazných a verím i pre diváka atraktívnych zápasov.

Doposiaľ odpovedal pre čitateľov mladý hokejista. Čím vypĺňate ešte v živote svoje chvíle aktívneho žitia?

Študujem aprobáciu Šport a rekreácia na Katedre telesnej výchovy Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre a ako u iných mladých ľudí sú moje záujmy širokospektrálnejšie. Potreba slobody, hokejového a vedomostného rozvoja v zdravom mladom organizme sú však najdominantnejšie.

Ďakujem aj za čitateľov. Iste ste aj jeho upútali dobrou rétorikou, pohotovosťou a tesne po zaujímavom hokejovom zápase aj slušnou analýzou a ochotou. 

Ďakujem tiež, že ste mi k tomu dali priestor.

Jozef Mazár
foto: HK Levice

Sport: 

0 Komentáre