Prázdniny odštartujú na vode - Ness City Triathlon 2017

Presne o mesiac, v sobotu 1. júla, privítajú Košice 2. ročník úspešného športového formátu NESS CITY TRIATHLON.

Podujatia, ktoré v roku 2016 začalo písať príbeh jedinečného triatlonového zápolenia priamo v srdci mesta, sa vlani zúčastnilo takmer 300 pretekárov vo všetkých kategóriách a vyslúžilo si aj milú poklonu z úst prezidenta Slovenskej triatlonovej únie, Jozefa Juráška, ktorý ho označil za „najprofesionálnejšie zorganizovaný triatlon roka“. A rekapitulácia by nebola kompletná, ak by sme nespomenuli tých, ktorí si z Košíc odniesli tie najcennejšie kovy. V ženskom poli suverénne dominovala najlepšia slovenská reprezentantka, košičanka Romana Gajdošová, najrýchlejším mužom bol český olympionik Jan Čelůstka.  

Po veľkolepej premiére sú očakávania vysoké a organizátori už od skorej jari nezaháľajú, aby priniesli do zeleného srdca Košíc, Mestského parku, opäť atraktívne preteky elitných pretekárov, rekreačných športovcov, nadšencov i odvážlivcov, štafetových tímov ako aj tých najmenších.

Tie najdôležitejšie čísla, ktoré definujú SPRINT dištanciu tohto podujatia sú nasledovné: 750 m plávania v 50 metrovom bazéne, 20 km cyklistika na ceste s výlukou cestnej premávky a nakoniec 5 km behu v centre mesta. Detský triatlon bude mať 40 m plávanie, 1 km dlhú cyklistiku a 500 m beh do cieľa.

Novinkou v tomto roku bude samostatný štart 16 člennej skupiny ELITE, ktorá je spojená s viacerými benefitmi akými sú preplatenie cestovných nákladov, odpustenie štartového poplatku a už spomínaný samostatný štart. Do tejto elitnej kategórie sa pretekári môžu kvalifikovať na základe preukázanej športovej výkonnosti a dosiahnutých výsledkov. Nomináciu finálnej šestnástky tých najlepších stanoví organizátor.

O zábavu a komentovanie športového priebehu sa postará známy televízny moderátor a športový komentátor Slavomír Jurko. Skvelá atmosféra, EXPO, hudba, pódiový program aj veľmi atraktívna tombola čakajú na všetkých účastníkov NESS CITY TRIATHLON 1. júla v košickom Mestskom parku.

Sport: 

0 Komentáre