Pôsobivá odozva z čarokrásnych Dudiniec do sveta športu

Matej Tóth symbolicky odštartoval III. kolo žiackej chodeckej ligy v Banskej Bystrici. Mnohé deti budú štartovať v tej svojej kategórii aj v rámci Dudinskej päťdesiatky na juhu Slovenska, v  Dudinciach. 

Z malého kúpeľného mestečka Dudince, skutočnej oázy, ticha, pokoja a relaxu sa dňa 19. marca toho roku rozšíri do sveta športu veľmi pôsobivá odozva športových chodcov prostredníctvom 35. ročníka Dudinskej päťdesiatky. Jej zakladateľ, bývalý úspešný československý reprezentant v športovej chôdzi, tréner prvého atléta zo Slovenska, ktorý získal na OH zlatú olympijskú medailu, Juraj Benčík pre webový portál časopisu Svet športu okrem iného povedal: „Spomienky na olympijské víťazstvo športového chodca Jožka Pribilinca v Soule ostanú vždy krásne. Mňa osobne teší, že krásne nite športovej chôdze sa šinú celým svetom po každom ročníku Dudinskej päťdesiatky. Dudince vítajú vždy chodcov zo všetkých kútov sveta s otvorenou náručou. V tomto, 35. ročníku prídu do kúpeľného mestečka zo 41 krajín. A ak chcete vedieť koho favorizujem osobne, jedno meno nemôžem vysloviť, favoritov je do desať. Treba medzi nich zaradiť Barronda z Guatemaly, viacerých reprezentantov Poľska, ale prekvapiť na 50 km trati môžu i ďalší. Zo žien sa budú snažiť prehovoriť do prvenstva Talianky, prekvapiť by mohla aj Češka Anežka Drahotová, uvidíme ako sa presadia naše reprezentantky Mária Gáliková či Mária Czaková. Je mi len ľúto, že môj dlhoročný zverenec , držiteľ traťového rekordu a úradujúci majster sveta, Matej Tóth, nebude zo zdravotných dôvodov na štarte. Prítomní však budú jeho nasledovníci, moji súčasní zverenci, žiaci základných škôl z Banskej Bystrice a Bacúcha. Tento predolympijský ročník bude podľa mňa zo športovej i organizačnej stránky ďalším bonbónikom, ktorý urobí dobré meno samotným Dudinciam, slovenskej atletike a našej vlasti.“

Dodávame, že okrem viacerých vzácnych hostí ho uvidí aj Pierce Ó Callaghan, Ír, ktorý je riaditeľom komunikácie Európskej atletickej asociácie, ktorá bola založená vo švajčiarskom Laussane.

Jozef Mazár
Foto: Marek Čecho

0 Komentáre