Muži Nitry z Prešova s titulom! + FOTO

Volejbalisti Bystrina SPU Nitra sa po víťazstve v rozhodujúcom, siedmom play – off súboji o majstra našej krajiny s VK MIRAD PU Prešov 3:1 (25:20, 25:22, 23:25, 25:23) stali po prvý raz v histórii svojej existencie majstrami Slovenskej republiky. Ziskom majstrovského titulu zavŕšili tak  vydarenú sezónu 2015/2016.

Preplnená Športová hala Prešovskej univerzity videla dnes t.j. 11. mája zaujímavý súboj, v ktorom hostia spod Zobora zaslúžene zvíťazili. V prvom sete využívali časté chyby Prešova pri podaní, v koncovke boli dôslednejší a presnejší, lepší aj na príjme. Ďalšie dva sety boli po hernej stránke nielen najkvalitnejšie, ale aj najdramatickejšie, zato posledný, štvrtý , v ktorom vyhrávala Nitra už 22:16 z oboch strán najnepresvedčivejší. Oba kolektívy vo štvrtom sete urobili najviac chýb a ak niečo veľmi zaujalo, úžasná športová atmosféra, skvelí, športovo naladení diváci.

Divácky súboj na tribúne začali povzbudzovaním skalní z Nitry, ale potom prevzali taktovku prívrženci volejbalu zo Šariša. Tentoraz to na víťazstvo a vyburcovanie pozliepanej zostavy MIRADU nestačilo. Až 3 hráči zo základu, ktorí chýbali trénerovi Šalatovi, to bol veľký počet, na ich náhradu z oveľa slabšej lavičky, než ju má Nitra. Hostia v modrých dresoch nastúpili kompletní a v závere dostali príležitosť i podaktorí volejbalisti ich širšieho kádra.

Pred zápasom ich tréner Kardoš pre Svet ŠPORTU povedal, že prišli do Prešova zvíťaziť, lebo doma v šiestom zápase hráči pôsobili až príliš premotivovane v boji o titul, preto súperovi podľahli. Tentoraz ich za víťazstvo ocenili spontánnym aplauzom diváci v preplnenej hale, ba tlieskal im za zisk zlatých medailí aj súper.

Prešovčania si po víťazstve v Slovenskom pohári tentoraz prevzali za svoje výkony  za rovnakého aplauzu strieborné medaily. Širšie hodnotenie prinesieme v júnovom vydaní časopisu Svet ŠPORTU.