MS v inline hokeji už od nedele

Od nedele 25. júna sa v Bratislave predstaví svetová elita v inline hokeji. Zápasy majstrovstiev sveta bude hostiť Zimný štadión Ondreja Nepelu. Na sedemdňovom turnaji sa predstaví spolu 16 národných tímov vrátane slovenského. Prvenstvo bude obhajovať reprezentácia Kanady.
Organizátori sa dlhodobo pripravovali na príchod najlepších tímov na svete v inline hokeji. „Robíme všetko pre to, aby celý turnaj prebehol bez problémov. Máme tu tímy z celého sveta a verím, že aj to v aktuálnych horúčavách priláka ľudí na štadión,“ hovorí riaditeľ turnaja Roman Štamberský. Prestavaný ZŠ O. Nepelu bude hostiť elitu premiérovo, aj keď najlepšie svetové družstvá už v minulosti v Bratislave štartovali. V júni 2008 bol šampionát ešte v starej aréne.
Slovenskí hráči si na turnaji pred deviatimi rokmi vybojovali striebornú medailu. V doterajšej histórii ide o jediný cenný kov pre Slovensko z MS v inline hokeji. Na Slovensku sa vtedy predstavilo mnoho hokejových hviezd, v domácom výbere hrali Ľubomír Višňovský či Richard Kapuš, ktorý bude teraz ambasádorom turnaja. „Všetkých srdečne pozývam na šampionát v Bratislave,“ povedal Richard Kapuš.
Krásne spomienky na MS 2008
Kapuš si v pamäti uchováva turnaj spred deviatich rokov: „Na ten šampionát spomínam veľmi dobre. Stále sú to pozitívne pocity. Dala sa dokopy dobrá partia a dosiahli sme to, v čo sme na začiatku asi ani sami nedúfali. Inline u nás bol v porovnaní s inými krajinami, dá sa povedať, v plienkach. Kráčali sme od zápasu k zápasu, s víťazstvami nám rástlo sebavedomie a prehrali sme až vo finále so Švédmi. Bol to super zážitok.“
Na inline korčule ho to stále ťahá. „Postaviť sa na nich však nemôžem, pretože mám problémy s kolenom. Nechcem riskovať, ale poriadne ma to láka. Už dlhšie nad tým rozmýšľam, no zatiaľ som sa k tomu neodhodlal. Pokiaľ mi to čas dovolí, určite prídem na každý náš duel,“ prezradil Kapuš, ktorý už bol pozrieť Slovákov aj na tréningu pred MS. „Ak budú chcieť, rád im odovzdám moje postrehy a skúsenosti,“ dodal.

Čo je inline hokej?
Jeden súťažný zápas má štvrtiny, ktoré trvajú 12 minút čistého času. V prípade nerozhodného výsledku nasleduje päťminútové predĺženie (v súbojoch o medaily dvanásťminútové) na 'rýchlu smrť' a ak stále nie je známy víťaz, na rad prídu samostatné nájazdy s troma exekútormi na oboch stranách. Tímy začínajú s jedným brankárom a štyrmi hráčmi v poli, vylúčenie trvá 90 sekúnd. Umelá hracia plocha sa podobá hokejovej, no nemá modrú čiaru.

Sport: 

0 Komentáre