Emerson cup 2017 získali mladí volejbalisti VKM Stará Ľubovňa

V Novom Meste nad Váhom sa konal už tradičný medzinárodný volejbalový turnaj EMERSON CUP 2017. Víťazmi turnaja starších žiakov, na ktorom štartovalo osem tímov, sa stali hráči VKM Stará Ľubovňa. Druhí skončili hráči TJ Sokol Kojetín Volejbal a tretí VK Junior 2012 Poprad.

Na turnaji sa predstavilo 8 družstiev rozdelených do dvoch skupín, kde družstvá odohrali 3 stretnutia o nasadenie systémom každý s každým na 2 hrané sety. Následne o umiestnenie sa pokračovalo na 2 víťazné sety.

Medzinárodný turnaj starších žiakov Emerson CUP 2017 (Volejbalový klub - VK Nové Mesto nad Váhom):

Konečné poradie - starší žiaci:
1. VKM Stará Ľubovňa
2. TJ Sokol Kojetín
3. VK Junior 2012 Poprad
4. MŠK Volejbal 1970 Púchov
5. VK Prievidza
6. VKP Bratislava
7. VK Nové Mesto nad Váhom / VO TJ Spartak Myjava
8. VK Bystrina SPU Nitra

V sobotu a nedeľu sa konal už 5.ročník medzinárodného turnaja juniorov. Napriek vrcholiacim prípravám družstiev Slovenska a Česka na ME U19 družstvá prejavili záujem o turnaj. Je pravda, že úroveň tohto ročníku bola teda z objektívnych príčin nižšia. Napriek tomu sa na ihriskách bojovalo o každú loptu a dostali šancu aj menej vyťažovaní hráči. 

Turnaja sa zúčastnili družstvá z Českej republiky: VK Ostrava „A“ a „B“, VSC Fatra Zlín a zo Slovenskej republiky: VKP Bratislava, domáce družstvá VK Nové Mesto nad Váhom „A“ a „B“, MVK Zvolen, VK Rachmaninka Liptovský Mikuláš. Posledné dve menované družstvá u nás absolvovali premiéru. V sobotu sa odohrali štvorčlenné skupiny na 3 hrané sety a v nedeľu vrcholil turnaj zápasmi o umiestnenie na 2 víťazné sety.

Konečné poradie - juniori:
1. VK Ostrava "A"
2. VK Nové Mesto nad Váhom "A"
3. VKP Bratislava
4. MVK Zvolen
5. VK Ostrava "B"
6. VSC Fatra Zlín
7. VK Nové Mesto nad Váhom "B"
8. VK Rachmaninka Liptovský Mikuláš

zdroj: http://www.svf.sk/

Sport: 

0 Komentáre